Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

DEBATA Poprawki do Statutu Parlamentu
Rozpoczynamy trzydniową debatę nad tekstem poniższych poprawek:

Art 4.

1. Każda debata trwa minimum 6 godzin, może być jednak ona przedłużona maksymalnie do 14 dni. Po debacie następuje głosowanie, trwające od 12 godzin do czterech dni.
2. Debata może zostać skrócona na wniosek 1/2 posłów.

3. Głosowanie może zostać zakończone wcześniej, jeżeli 3/4 uprawnionych oddało głos.

Art 7. b)
Poseł może zgłosić nieaktywność dłuższą niż 5 dni. Nie traci wtedy mandatu za nieobecności na zgromadzeniach Parlamentu, lecz zostaje tymczasowo zastąpiony kandydatem, który w wyborach do aktualnej kadencji uzyskał największe poparcie i nie został posłem. Jeśli brakuje kandydatów, organizowane są wybory uzupełniające.

Art 13. Parlament ma prawo wyrazić wotum nieufności prezydentowi, za pomocą uchwały, jeżeli ten nie wypełnia należycie swoich obowiązków. Uchwałę taką musi poprzeć minimum połowa wszystkich posłów i nie wymaga podpisu prezydenta.

Wnioskuję o skrócenie debaty.
[Obrazek: signaturen.png]
  Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
   Zarządca Kościoła Antywirtualnego
"Zrobię wszystko, aby zmniejszyć terytorium UTN" - Ja na temat Winkulii Unijnej.
  Odpowiedz
Poprawka dobra, jednakże ja mam pytanie co do tej części:
Cytat:Art 13. Parlament ma prawo wyrazić wotum nieufności prezydentowi, za pomocą uchwały, jeżeli ten nie wypełnia należycie swoich obowiązków. Uchwałę taką musi poprzeć minimum połowa wszystkich posłów i nie wymaga podpisu prezydenta.
Tylko połowa? Nie za mało? Powinno to być min. 3/4...
[Obrazek: OP2.png]
Prezes Partii "Odrodzona Prawica"
[Obrazek: podpis1.png]
"Jedziemy po wodzie jak Jezus po jeziorze." - Karol z Unii,
"Do małp się strzela albo ogląda z daleka" - Stanisław Dmowski o Roskohardzie.
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
Byłe pełnione funkcje: I Prezydent Unii Trzech Narodów.
  Odpowiedz
Dopóki nie zostanie przeprowadzone legalne głosowanie w wyborach parlamentarnych, nie będę się wypowiadał na uchwalanymi poprawkami, gdyż obecni posłowie są w parlamencie NIELEGALNIE.
Piszę to, bo w dwóch z trzech wyżej wymienionych poprawkach są błędy, nieścisłości oraz sprzeczności z innymi ustawami. Dalsza praca nad tymi poprawkami wydaje się być bezsensowna.
  Odpowiedz
To dlaczego nie może Pan przedstawić tych błędów, tylko będzie Pan w kółko, jak zacięta kaseta, powtarzał "NIELEGALNI POSŁOWIE W PARLAMENCIE!111!111 ZAORAĆ!!!111!!!"?
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
  Odpowiedz
(13-07-2018, 12:30:26)Kaspar Waksman napisał(a): To dlaczego nie może Pan przedstawić tych błędów, tylko będzie Pan w kółko, jak zacięta kaseta, powtarzał "NIELEGALNI POSŁOWIE W PARLAMENCIE!111!111 ZAORAĆ!!!111!!!"?

No właśnie dlatego, że są nielegalnie w tym urzędzie. Miałbym wspierać nielegalną władzę? Panie Prezydencie, co się z Panem dzieje? Nie można wspierać nielegalnie wybranej władzy. Nie rozumiem także, skąd ta uporczywa decyzja, by nie podporządkować się rozwiązaniom prawnym - skoro było 4 kandydatów na 4 miejsca, to głosowanie powinno być formalnością i samą przyjemnością. Tymczasem Pan od paru tygodni je bojkotuje, jakby miał się Pan czegoś obawiać. Czyżby Pan nie wierzył, że nawet kandydaci nie zagłosują na siebie i nie otrzymają w ten sposób nawet 1 głosu? To śmieszne.
Swego czasu była podobna sytuacja prawna w Dreamlandzie - śmiał się Pan wtedy razem z Dugoszem nad przymusowym powtórnym głosowaniu kandydata z głosem pustym. Co kraj, to inne prawo - ale należałoby je przestrzegać.
  Odpowiedz
Artykuł 13 nie został zmienionym pod względem prawnym, lecz logicznym. W UTN nie ma sejmu, a w oryginalnym statucie wspomina on o legendarnym Sejmie UTN.
Może Pan zaproponować dodatkową poprawkę.
[Obrazek: signaturen.png]
  Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
   Zarządca Kościoła Antywirtualnego
"Zrobię wszystko, aby zmniejszyć terytorium UTN" - Ja na temat Winkulii Unijnej.
  Odpowiedz
Wie Pan, w mikronacjach mamy tzw. PRAWO ZWYCZAJOWE i jeżeli np. 4 kandydatów zgłosiło się na 4 wolne stanowiska, to wg. prawa zwyczajowego i tak troszkę logicznie, nie potrzebne są żadne wybory. No ale. Jeżeli tak Pan chce, to dlaczego nie zgłosi się Pan do Biura Marszała Parlamentu i nie poprosi o ponowne przeprowadzenie wyborów, od "A" do "Z"?
  Odpowiedz
(13-07-2018, 12:38:58)Kaspar Waksman napisał(a): Wie Pan, w mikronacjach mamy tzw. PRAWO ZWYCZAJOWE i jeżeli np. 4 kandydatów zgłosiło się na 4 wolne stanowiska, to wg. prawa zwyczajowego i tak troszkę logicznie, nie potrzebne są żadne wybory.
Prawo waksmańskie mnie nie obchodzi - nie jest spisane, więc nie jest warte uwagi Sędziego, który nie miał możliwości się z nim zapoznać.
(13-07-2018, 12:38:58)Kaspar Waksman napisał(a):  Jeżeli tak Pan chce, to dlaczego nie zgłosi się Pan do Biura Marszała Parlamentu i nie poprosi o ponowne przeprowadzenie wyborów, od "A" do "Z"?
Nie ja chcę, bo nie mam w tym żadnej osobistej korzyści. Wymaga tego Wymiar Sprawiedliwości. I niech Pan nie kłamie - 1 lipca była już ta sprawa zgłaszana do Marszałka - bez żadnej pozytywnej reakcji. Drugi raz była zgłaszana 3 lipca - z takimi samymi efektami. Ile jeszcze trzeba czekać?
  Odpowiedz
Była? Ja nie widzę żadnego wniosku do Marszałka, ani w jego biurze, ani w archiwum Parlamentu.
  Odpowiedz
Wielebny Marszałku!
Podobnie jak w przypadku uchwały o decyzji naszego Parlamentu w przypadku wsparcia jednej ze stron konfliktu w Bialenii, tu także proponowałbym, tj. wnioskowałbym o skrócenie debaty. Mamy dużo do nadrobienia.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości