Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Republika Sarmacji?
”Republika Sarmacji” - strasznie dziwnie to brzmi, zwłaszcza, że Sarmacja od powstania była księstwem. Ale dlaczego o tym piszę? Ponieważ natknąłem się na ten artykuł, który polecam przeczytać każdemu. Z ust Księcia (ponieważ to on jest jego autorem) padają takie słowa:
Cytat:Coraz głośniej docierają do mnie głosy — czas na republikę, czas na ograniczenie roli samorządów do stricte narracyjnej. Nie można obok tych głosów przechodzić obojętnie
Czy myślicie, że Sarmacja ma w ogóle jakiejś szanse na republikę? Czy w ogóle zostaną podjęte w tym kierunku jakieś kroki?

Zapraszam do dyskusji.
[Obrazek: podpis1.png]
"Jedziemy po wodzie jak Jezus po jeziorze." - Karol z Unii,
"Do małp się strzela albo ogląda z daleka" - Stanisław Dmowski o Roskohardzie.
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
Byłe pełnione funkcje: I Prezydent Unii Trzech Narodów.
  Odpowiedz
O ile monarchia pozwala szybciej działać państwu i obywatele wierzą w rozsądek monarchy, to czasem republika jest lepsza. Otwiera nowe tematy do dyskusji i pobudza aktywność obywatelską. Czy prawa samorządów należy ograniczyć? Zależy gdzie. W państwie takim jak Unia Trzech Narodów doprowadziłoby do niemalże do wojny domowej, a istnienie samorządów w Kugarii złagodziło konflikty. Jeśli jednak samorządy są tak mało aktywne, jak orientyckie państwa, to należy je prędko zlikwidować.
Sarmacja ma szanse na stanie się republiką, ale tylko wtedy, gdy obywatele będą tego chcieli.
[Obrazek: AdU.png]
[Obrazek: signaturen.png]
  Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
   Zarządca Kościoła Antywirtualnego
  "Nawet jeśli nie zgadzasz się z moim poglądami, to pomyśl jak usprawniłbym na tym stanowisku [Marszałka] Parlament." - Moja kampania wyborcza

Odpowiedz
Czyli tak jak napisał pewien człowiek pod tym artykułem:
Cytat:Ale proszę WKM Saramcja to państwo z wieloletnią tradycją monarchistyczną i wprowadzenie tak od razu republiki mogło by wywołać pewnien zamęt.
Może obywatele Sarmacji boją się tak dużych zmian? 16 lat istnienia = 16 lat monarchii, co jest jednoznaczne z 16 wiosnami tradycji monarchistycznej, a tu nagle wprowadzają republikę. Owszem, na pewno pobudziłoby to Sarmację, ale czy wpłynęłoby to na jej korzyść?
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
  Odpowiedz
Powiem tyle o tradycji: Nie jestem mikronacyjnym konserwatystą. Dla mnie takie gwałtowne zmiany są bardzo korzystne i pobudzają aktywność. Może to dla tego, że sam mam bardzo zmienne poglądy?

Równość głosów obywateli może spowodować, że obywatele będą zachęceni do działania. Nie żebym się znał na polityce Sarmacji, to moje osobiste zdanie.
  "Nawet jeśli nie zgadzasz się z moim poglądami, to pomyśl jak usprawniłbym na tym stanowisku [Marszałka] Parlament." - Moja kampania wyborcza

Odpowiedz
Ja przywykłem do starego wyglądu KS i dziwnie będzie się przyzwyczajać do nowego porządku.
  Odpowiedz
Owszem, to prawda. No bo przecież 16 lat monarchii a tu nagle „cyk!”, i wprowadzamy republikę. Wymagałoby to na pewno wielu reform, a pewnie nie każdemu chciałoby się takowe wprowadzać.
  Odpowiedz
Jakbym był obywatelem Sarmacji, to popierałbym wprowadzenie republiki.

Odpowiedz
Ja również. Dla mnie, republika to dynamiczny ustój, w którym co chwila coś się dzieje. Jak nie wybory prezydenckie to parlamentarne itd. Monarchia dla mnie, to nudny ustrój.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości