Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

[Wybory] Moja kampania wyborcza
Cytat:Kampania wyborcza na Pretendenta do funkcji Prezydenta Unii Trzech Narodów Arcadio Norberta Deliarta von Witcher
autorstwa Prezesa Komitetu Wyborczego Partii “Unijny Front Centralny”

Dzień dobry, lub dobry wieczór. Nazywam się Arcadio Norbert Deliart von Witcher, lub dla znajomych po prostu Arcadio. Na początku chciałbym powiedzieć parę słów. Odpowiedź na pytanie, które padło zapewne już w paru głowach. Po co startuję? Czy nie lepiej by w moim przypadku po prostu się wycofać? Przecież nikt na mnie nie zagłosuje. Jestem człowiekiem nadziei i niezależnie, czy wygram, czy przegram z kredesem, na co szczerze liczę, będę próbować. Bez względu na wynik końcowy moich starań już teraz z góry dziękuję za to, że mogłem się juz tu stawić i napisać ten program na nowo. Poniżej napisałem garstkę swoich przemyślen i obietnic wyborczych. Życzę miłej lektury!

1. Wprowadzenie
 natychmiastowych zmian w konstytucji

Na starcie chciałbym powiedzieć parę słów o działaniu naszego najważniejszego aktu prawnego, jakim jest Konstytucja Unii Trzech Narodów. Miała być to nasza pierwsza ustawa zasadnicza, pisana przez wszystkich chętnych obywateli. Niestety w rzeczywistości wyglądało to na pracę jedynie trzech, czterech osób. A przecież w końcu każdy kandydat obiecywał w swoim programie wyborczym, że ów praca na rzecz istnienia rodzinnej Unii będzie naszą wspólną i przełomową. Jedną z tych osób oraz ówczesnym kandydatem na I Prezydenta byłem ja, za co osobiście obecnie bardzo przepraszam. Przepraszam także za to, że nie dopełniłem obowiązku sprawiającego, iż konstytucja byłaby zapisana z rozwagą i w pełnii. Jak wiadomo, konstytucja jest fundamentem prawnym każdej mikronacji i jednym z jej wymogów do tego, aby można było taki twór państwowy uznać na arenie międzynarodowej. W przypadku naszej ustawy zasadniczej, nie daje ona nam wyśmienitego wizerunku na tej arenie i może być jakąś częścią kłopotu, przez który nasz kraj jest tak krytykowany. Nie chcę jednak umniejszać osobom, które pisały ów akt prawny czy innym obywatelom. W tym całym długim przemówieniu - wydaje się, że o niczym - mam na myśli luki prawne, jakie wnieśliśmy z opublikowaniem Konstytucji. Dobrym przykładem będzie niedawno zaistniala sytuacja, kiedy doszło do dymisji Prezydenta Kaspara Waksmana, zaś w Parlamencie decydowano o losie posłów starej i nowej kadencji jednocześnie pozbywając się ze stanowiska Marszałka Parlamentu. Bez możności prowadzenia najważniejszej części władzy kontrolnej i wykonawczej, odwołując się do przepisów Konstytucji, niemożliwe było dalsze funkcjonowanie państwa.Takich sytuacji jako obywatel i być może Prezydent, chciałbym na drugi raz uniknąć, wprowadzając odpowiednie rozwiązanie problemu dodatkowymi przepisami oraz przemianą uchwalonych. 

2. Polepszenie warunków narracji i naszej aktywności

Unia Trzech Narodów to na tą chwilę jedna z czołowych mikronacji pod względem prowadzenia aktywności, czego dowodzą rankingi autorstwa Daniela von Witta. Jednak zgodnie z jedną z nieoficjalnych zasad ruchu progresywistycznego, warto ciągle dążyć do ideału. Jak wiadomo, nie ma rzeczy idealnych, jednak zmierzanie do perfekcji powinno być jedną z paru ”samokoniecznych imponderabilii” zarówno na Pollinie, jak i życiu codziennym. Jako Prezydent postaram się na organizowanie konkursów, plebiscytów i wydarzeń narracyjnych w celu ubogacenia życia przeciętnego obywatela i możliwości wykazania mu się w własnej mierze. Sam również chcę być teraz jak najaktywniejszym mieszkańcem Unii. Tym razem nie mam zamiaru rzucać słów na wiatr.

3. Zwiększenie wydajności Banku Trzech Narodów 

Bank Trzech Narodów to szlachetna instytucja państwowa. Poziom obecnych działań Banku zmierzający ku jego modernizacji jest na razie dobry, jednak czy taki zostanie na długo? Pomimo utworzenia paru aktów prawnych regulujących jego działanie, prowadzenie przelewów, wypłaty i zakładanie firm z kredytami i dofinansowaniami ze strony Banku, wciąż brakuje paru istotnych kwestii w celu jego szybkiej działalności. Więcej postanowiłem sobie powiedzieć później.

4. Dążenie do powolnego polepszenia stosunków dyplomatycznych

Dyplomacja. Coś o czym mówiłem prawie przewróconą ósemkę razy. Dyplomacja to rzecz bardzo istotna, szczególnie w mikronacjach. Przynajmniej winna taka być. Prowadzenie odpowiednich - czyli najlepiej pozytywnych - stosunków dyplomatycznych pomaga nam na przykład w zacieśnianiu więzi między państwami czy wymianie kulturowej i gospodarczej, czasem także i militarnej. Nasza Unia prowadzi różnorakie stosunki z różnymi od siebie i od nas krajami. Pozytywne, „neutralne” i można by było niestety tu powiedzieć - bardzo negatywne. Kluczem do sukcesu powinno być procentowanie relacji państw z państwami o opiniach - równocześnie w naszej i względem nas - pozytywnych i odnowa tych stosunków, przy których przypadku za rządów poprzedniego Prezydenta zarządzaliśmy… niezbyt owocująco (patrz: Kugaria, Tuyuhun, Suderland), bez względu na to, co nas poprzednio dzieliło. 

5. Utworzenie instytucji o charakterze gospodarczym łączącej państwa nordackie

Drugi punkt obejmujący kwestie dyplomatyczne, który chciałbym dziś zaprezentować. Podobny pomysł znalazłem z ciekawości przeglądając program jednego z moich godnych przeciwników, Michaela Wolferina. Popieram tą ideę i wierzę, że ma ona szansę powodzenia. Miałaby ona na celu wspomniane w poprzednim punkcie wymiany gospodarcze i kulturowe, ale i nie tylko. Możliwe by było utworzenie wspólnej waluty na terenie instytucji bądź przekazania odpowiedniego sprzętu czy innych instytucji potrzebnych do rozszerzenia jej celów. Być może w przyszłości obejmowałaby także inne państwa spoza Nordaty, jednak czas wszystko pokaże.

Drogi Obywatelu, Droga Obywatelko. Nie zachęcam Cię do głosowania na siebie. Jednak niezależnie od swojej decyzji, pamiętaj. Wybieraj zawsze mądrze i z rozwagą. 

Program zaraz będzie poprawiony względu na mój wariujący sprzęt elektroniczny przy wstawianiu stylu, kroju... czy czegokolwiek... 
(–) Arcyksiążę Arcadio Norbert, Wiceprezydent Unii Trzech Narodów, Minister do Spraw Wewnętrznych w I Rządzie Unii Trzech Narodów, Prefekt Prefektury Domanii, Kasztelan Arcyksiążęcego Miasta Learvén, Áurtnel Ártulionu, Awetanii etc. etc.
  Odpowiedz
Na wstępie powiem tylko tyle, że trochę zbyt za duże litery. Przeszkadza to trochę w czytaniu.

No ale poza tym, dobry program, tylko widzę w nim kilka problemów. Pierwszy zaczyna się w momencie dyplomacji: Poprawa stosunków nie jest możliwa, gdy druga strona tego nie chce. Mieliśmy tego przykład niedawno w Suderlandzie, gdzie jeden z najważniejszych działaczy wprost, oficjalnie stwierdził, że nie pozwoli na poprawę stosunków. Zaszłości z tym krajem pochodzą sprzed powstania Unii. Z kolei w państwach mongolskich pisano takie rzeczy o nas, które pokazywały jasno, jak bardzo są otwarci na propozycje.

Druga sprawa dotycząca dyplomacji: Nikt się nie prosi o stworzenie koalicji w Nordacie. Nasz kraj może tego chcieć, ale tak: Bialenia niechętnie raczej wchodzi w jakiekolwiek zrzeszenia, Brodria wciąż jest niepewna w stosunkach z nami, a państwa mongolskie to w ogóle. Pomijając fakt, że najpierw trzeba by ich przekonać do przyjaźni z nami, to ich system gospodarczy jest kompletnie inny od naszego i jedyne, co by wniósł, to szkodę. Nie oceniam go, ale wsadzanie go do jednego systemu z takim, jak nasz stworzyłoby jedynie chaos.

Na koniec brakuje mi jakiegoś punktu dotyczącego wojska i w ogóle tematów związanych z obroną państwa.
  Odpowiedz
Podatki, podatki,
VATy, PITy i ukochane akcyzy!
Całować chcę!
Lecz nie ma o nich,
Tutaj nic, nie-nie!
Więc dodaj je!

Zgadzam się z wypowiedzią Dugosza.
[img=0x0]https://i.imgur.com/YPMiTw5.png[/img]
  Odpowiedz
A to dziwne, bo skrytykowałem między innymi punkt, który jest podobny do jednego z pańskiego programu wyborczego.
  Odpowiedz
Został wykreślony.
[img=0x0]https://i.imgur.com/YPMiTw5.png[/img]
  Odpowiedz
Rozpoczynamy debatę, każdy obywatel może zadać kandydatowi pytanie.

Ja zacznę: Jakim cudem mimo pańskiej tak małej aktywności na forum, odważył się Pan zgłosić do wyborów?
[Obrazek: AdU.png]
[Obrazek: signaturen.png]
  Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
   Zarządca Kościoła Antywirtualnego
  "Nawet jeśli nie zgadzasz się z moim poglądami, to pomyśl jak usprawniłbym na tym stanowisku [Marszałka] Parlament." - Moja kampania wyborcza

Odpowiedz
Natychmiastowe zmiany w konstytucji? Czy może Pan powiedzieć jakie zmiany Pan przewiduje?
[Obrazek: podpis1.png]
"Jedziemy po wodzie jak Jezus po jeziorze." - Karol z Unii,
"Do małp się strzela albo ogląda z daleka" - Stanisław Dmowski o Roskohardzie.
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
Byłe pełnione funkcje: I Prezydent Unii Trzech Narodów.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości