Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

[Wybory] Ponad podziałami - Henryk Wespucci
Kampania Wyborcza
Komitetu Wyborczego Wyborców Henryka Wespucciego

Szanowni Państwo! Już niedługo staną państwo do urn podczas kolejnych (drugich już w naszym kraju) wyborów na stanowisko Prezydenta Unii Trzech Narodów. W wyścigu o to stanowisko stanąłem też między innymi ja, czyli Henryk Wespucci. Zanim przejdę jednak do samych postulatów małe co nieco o mnie.

Nazywam się Henryk Wespucci i od ponad 2 lat działam w mikronacjach. Może nie jest to jakiś bardzo imponujący staż, jednak przez te dwa ponad dwa lata trochę widziałem w wirtualnych państwach. Na przestrzeni tych lat działałem aktywnie między innymi w Sarmacji, Garapenii, Suderlandzie, Learvén. Aktualnie działam aktywnie wyłącznie w Unii Trzech Narodów. Realnie interesuję się transportem (głównie transportem szynowym) i dość ciekawym sportem jakim (bez wątpienia) jest kolarstwo. Jestem też fanem jednego z największych show telewizyjnych na świecie, mówię tu oczywiście o Konkursie Piosenki Eurowizji (Eurovision Song Contest). W mikronacjach, podobnie jak w nieistniejącym realu poglądy mam zielone, a nawet lewicowe. Bez zbędnego przedłużania jednak czas na mój program wyborczy.

Polityka wewnętrzna

Unia Trzech Narodów bez dwóch zdań nie jest już tym samym państwem, którym była na początku prezydentury p. Waksmana. Z chaosu zaczął wyłaniać się zarys nowego państwa, aż w końcu powstał ładny i estetyczny obraz państwa, jaki mamy przed sobą. Oczywiście wiele jeszcze brakuje UTN, aby całkowicie ustabilizowana została sytuacja polityczna w kraju. Dlatego też UTN potrzebuje szybkich i przemyślanych działań. Aktualnie państwo nie jest w stanie podejmować szybko efektywnych decyzji. Przykładem oczywiście może być Azymutia. Nie możemy sobie pozwolić żeby decyzja co do podziału jednej wyspy działa sie w tak wolnym tępie, zważając że w mikronacjach czas leci troszeczkę szybciej niż w rzeczywistości. Tutaj potrzebujemy natychmiastowych działań. W innym wypadku zmiany nie będą efektywne, albo będą wprowadzane za późno.

Ważnym ogniwem w podejmowaniu szybkich i odpowiednich decyzji jest aktywna i dobrze działająca Rada Ministrów. Osoby jakie będą w niej zasiadać nie mogą być przypadkowe. Przypadkowe nie mogą być też resorty jakimi będą kierować takie osoby. Zła osoba na złym miejscu mogłaby skutecznie spowolnić działanie przydzielonego jej resortu, oraz sparaliżować całą RM. Dlatego, wybierając Henryka Wespucciego, wybierasz też odpowiednich ludzi na odpowiednim miejscu.

Zmiany przeprowadzane przez Parlament i Radę Ministrów pod przewodnictwem Prezydenta powinny być też skonsultowane ze społeczeństwem. Będę starał się rozmawiać z ludźmi, będę próbował stać ponad podziałami, ponad murami i na drodze dialogu wypracować najlepsze rozwiązanie, i wyjście z danej sytuacji. Prezydent powinien wykorzystywać mandat społeczny, ale nie ma prawa go nadużywać!

Dyplomacja

Ważnym elementem dla mnie będzie też polityka zagraniczna. Nie powinna się ona jednak ograniczać do suchych traktatów uznaniowych, lecz także powinna prowadzić do wymiany przedstawicieli dyplomatycznych, zacieśniania stosunków, wspólnych inicjatyw sportowych, kulturalnych, politycznych, a nawet wojskowych. Polityka Unii Trzech Narodów wobec innych mikronacji powinna być aktywna, odważna, ale co najważniejsze! Przemyślana i konsekwentna. UTN jako "nowy gracz" na Pollinie powinien walczyć o swoją pozycję z krajami które już mają zapewnioną pewną pozycję, jednak w sposób przemyślany i odpowiedzialny! Dlatego wybierając mnie, wybierasz też aktywną, odważną przemyślaną i konsekwentną dyplomację.

Gospodarka

Jest to jedna z ważniejszych dziedzin aktywności obywatelskiej i przynoszącą dużą aktywność. Nie powinniśmy zmieniać charakteru gospodarki (opisowo-narracyjna), jednak moglibyśmy ją trochę uprościć. Brak odpowiednich regulacji co do wypłat, Banku Trzech Narodów też nie jest na rękę osobą chcącym bawić się w gospodarkę w UTN. Dlatego też wraz z wyznaczoną przeze mnie osobą odpowiedzialną za finanse i gospodarkę (jeśli oczywiście wygram) postaram się przedstawić projekty dotyczące zmian w gospodarce. Powinniśmy też bez dwóch zdań zastanowić się nad napisaniem systemu informatycznego (tym powinien zająć się Reżim Administratorski) który usprawniłby całość gospodarki, która teraz działa tylko na forum (przy pomocy banku).

To tyle jeśli chodzi o 1 część mojego programu, kolejna powinna ukazaś się późnym wieczorem, lub też jutro. Zapraszam jednak do zadawania pytań.
[Obrazek: Uniowizja_logo.png]
  Odpowiedz
Czego dotyczyła będzie druga część pańskiego programu?
[Obrazek: podpis1.png]
"Jedziemy po wodzie jak Jezus po jeziorze." - Karol z Unii,
"Do małp się strzela albo ogląda z daleka" - Stanisław Dmowski o Roskohardzie.
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
Byłe pełnione funkcje: I Prezydent Unii Trzech Narodów.
  Odpowiedz
Zawarte w niej będą takie dziedziny jak kultura, sport, nauka, oraz polityka społeczna i informatyzacja.
  Odpowiedz
Już drugi porządny program wyborczy.
  Odpowiedz
Rozpoczynamy debatę, każdy obywatel może zadać kandydatowi pytanie.

Ja zadam pierwszy:
Jak angażuje się Pan w UTN i czy według Pana takie działania są wystarczające?
[Obrazek: AdU.png]
[Obrazek: signaturen.png]
  Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
   Zarządca Kościoła Antywirtualnego
  "Nawet jeśli nie zgadzasz się z moim poglądami, to pomyśl jak usprawniłbym na tym stanowisku [Marszałka] Parlament." - Moja kampania wyborcza

Odpowiedz
Jakie plany ma Pan jeżeli chodzi o politykę zagraniczną? Prosiłbym o wyczerpującą wypowiedź.
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
  Odpowiedz
Jeśli chodzi o politykę zagraniczną mój gabinet podjąłby odpowiednie kroki zmierzające do zacieśnienia stosunków dyplomatycznych z państwami z którymi już utrzymujemy takowe stosunki. Chodzi mi tutaj głównie o Księstwo Sarmacji. Dodatkowo jednak będziemy chcieli nawiązywać stosunki dyplomatyczne z innymi krajami Pollinu. Naszymi priorytetami na kadencję, jeśli chodzi o kwestie polityki zagranicznej będzie podpisanie większej ilości traktatów uznaniowych z państwami.

Powinniśmy też jako państwo zacząć wywiązywać się z traktatów uznaniowych, wysyłać przedstawicieli dyplomatycznych do krajów z którymi mamy podpisane traktaty uznaniowe, oraz innego typu akty. Sprawą rekrutacji na stanowisko ambasadorów powinien zaś zająć się minister odpowiedni ds. dyplomacji. Wiem mniej więcej kto powinien objąć ten urząd, jednak nie będę jeszcze tego zdradzał.

W interesie Unii Trzech Narodów leży też aktywne uczestnictwo naszych delegacji na różnego rodzaju mikronacyjnych szczytach. Nie możemy pozwolić, żeby nasze interesy były pomijane, lub ważne decyzje dla całego Pollinu zapadały bez nas. Chcemy bowiem razem tworzyć Pollin!

Mam nadzieję że wyczerpałem temat. Z mojej strony przepraszam że tak późno odpisuję.
[-] Następujący użytkownicy lubią ten post:
  • Kamiljan Harlin Wespucci
  Odpowiedz
Taka odpowiedź mi wystarczy. Odpowiedziała ona na wszystkie nurtujące mnie pytania które dot. polityki zagranicznej. Dziękuję Panu bardzo Wink
  Odpowiedz
No to cieszę się że pomogłem Panu rozwiać wątpliwości co do mojego programu wyborczego. Zachęcam do zadawania kolejnych pytań.
  Odpowiedz
(07-07-2018, 11:51:31)Henryk Wespucci napisał(a): No to cieszę się że pomogłem Panu rozwiać wątpliwości co do mojego programu wyborczego. Zachęcam do zadawania kolejnych pytań.

A odpowie Pan na moje pytanie?
[Obrazek: AdU.png]
[Obrazek: signaturen.png]
  Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
   Zarządca Kościoła Antywirtualnego
  "Nawet jeśli nie zgadzasz się z moim poglądami, to pomyśl jak usprawniłbym na tym stanowisku [Marszałka] Parlament." - Moja kampania wyborcza

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości