Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Zwiększenie udziału obywateli w regionach
Regiony w UTN zazwyczaj żyją dzięki jednej osobie i są przez nią całkowicie kreowane. Może zwiększylibyśmy udział obywateli w życiu regionów i wzmocnili ten element? Jakby spróbować w ten sposób zwiększyć rolę regionów w państwie? Dotychczas możemy obserwować, że prowincje służą nam jedynie do tworzenia narracji, własnego świata i jakiś fabularnych akcji. Myślę, że trzeba to zmienić i zaangażować bardziej obywateli w tworzenie regionów. Może pobudzimy tym aktywność. Jest nas mało, dlatego zamiast rozdrabniać się na zapełnianie pustych regionów, wesprzemy te, które już działają i ktoś już tam mieszka.
Każdy Unijczyk ma gdzieś swoje miejsce, może wykorzystamy to do tego aby tworzyć fabularny rozwój regionu? Mieszkańcy mieli by możliwość zgłaszania lokalnych petycji i brania udziału w rozwijaniu regionu, np. budując nowe fabryki i sklepy.
[Obrazek: signaturen.png]
  Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
   Zarządca Kościoła Antywirtualnego
"Zrobię wszystko, aby zmniejszyć terytorium UTN" - Ja na temat Winkulii Unijnej.
  Odpowiedz
Pan się chyba zainspirował Suderlandem... Kto ma to wszystko rozwijać? Właśnie tylko te pojedyncze osoby są aktywne. W Muratyce jest tylko Pan Waksman, w Learven aktualnie tylko Pan, a w Ardemii tylko ja. Reszta obywateli nie angażuje się w państwo i nie wychodzi z żadnymi inicjatywami. Wszyscy wykręcają się wyjazdami albo w ogóle przestają działać bez żadnego słowa. W państwie aktualnie są 3-4 aktywne osoby, bo reszta się gdzieś kompletnie zmyła, gdy byłem na wakacjach.
  Odpowiedz
Tak, z tym tematem jest powiązane to, że nasi obywatele czują odrazę do Unii. Może lepiej najpierw zająć się właśnie tym...
"Zrobię wszystko, aby zmniejszyć terytorium UTN" - Ja na temat Winkulii Unijnej.
  Odpowiedz
Zgadzam się z Panem Dugoszem. Nie ma komu tych regionów rozwijać. Sam Pan widzi, jaka jest sytuacja jeżeli chodzi o aktywność. Osoby aktywne można policzyć na palcach jednej ręki.
[Obrazek: OP2.png]
Prezes Partii "Odrodzona Prawica"
[Obrazek: podpis1.png]
"Jedziemy po wodzie jak Jezus po jeziorze." - Karol z Unii,
"Do małp się strzela albo ogląda z daleka" - Stanisław Dmowski o Roskohardzie.
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
Byłe pełnione funkcje: I Prezydent Unii Trzech Narodów.
  Odpowiedz
Smuci mnie to, jednak czuję się bardzo przywiązany do mojego regionu. Chciałbym, aby ktoś poza mną go rozwijał. Pan Erlich wyjechał na wakacje i nie zamierza się udzielać na forum...

Ale zwiększając możliwości obywateli w regionach możemy ich zachęcić do działania.
  Odpowiedz
W jaki sposób mamy zwiększyć możliwości obywateli w regionach? Jakby to wyglądało w np. Muratyce, w której jestem tylko ja?
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
  Odpowiedz
Nadać im duże uprawnienia, np. do stawiania swoich własnych budynków, zarządzania terenem, prowadzeniem swojej narracji, ale wszystko jeśli będzie adekwatne do aktywności mieszkańca.
  Odpowiedz
Od razu mówię, że w Muratyce takie coś niestety jest niemożliwe. Z jednym obywatelem na koncie nic nie można zdziałać.
  Odpowiedz
Jak im mamy nadać większe uprawnienia, to trzeba w końcu ogarnąć ten burdel prawny, po którym nie wiadomo, kto i co rządzi w autonomiach.
  Odpowiedz
Panowie Sewybrał i Tehen-Dżek aktywnie działali w Muratyce.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości