Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wezwanie na rozprawę dot. sprawy #01
(30-06-2018, 10:10:18)Kaspar Waksman napisał(a): Złamał? Pffff. Pan Tymoteusz sam się do mnie zgłosił z tą prośbą. A z tej LOGICZNEJ racji, że w UTNie poza nim nikt nie mógł zająć się Trybunałem Sprawiedliwości, to mianowałem jego. Konkursik był? Nie było - bo był niepotrzebny.

Skąd Pan wie, że nikt nie mógł się tym zająć? Po co Pan kłamie? Ostatnio do UTN-i przybyło wielu nowych obywateli niemających żadnych funkcji i mogących się tym zająć, to raz. Dwa - jakakolwiek inna osoba mogła zmienić swoją profesję, chociażby ja - czy na wieki wieków jest się przykuty do jednej funkcji? Ja rozumiem, że Prezydent by tego chciał i zapewne przez to, nie ogłosił rozporządzenia dot. wyborów, ale są w naszym państwie także ludzie szanujący sobie literę prawa, jak i zmianę zawodu. 
Widać tutaj po raz kolejny, jak Prezydent chce wywrzeć wpływ na władzę sądowniczą. 
Nie da się udowodnić, że konkurs był niepotrzebny - to awykonalne. A jak widać powyżej, są osoby, które mogły w nim zawalczyć...

(30-06-2018, 10:10:18)Kaspar Waksman napisał(a): (A wie Pan w sumie, że pański wyrok w tej sprawie nie będzie miał mocy sprawczej prawda? XD)
Celem Sądu nie jest bezmyślne wydawanie wyroków, lecz naprawienie Pańskich błędów. Z tego co widzę, to też jest awykonalne - by w Sądzie posługiwać się emotkami? Gdzie tu powaga? Celem dzisiejszej rozprawy było wyjście z tego prawniczego impasu.
  Odpowiedz
Gdzie tu powaga, gdy jakaś osoba ciągle się upiera, że musi pilnować porządku poprzez trybunał sprawiedliwości? Nie jest Pan jego sędzią, więc to nie Pana sprawa, by sądzić tu nas.
[-] Następujący użytkownicy lubią ten post:
  • Kaspar Waksman
  Odpowiedz
Cytat:Skąd Pan wie, że nikt nie mógł się tym zająć?
Wystarczy kliknąć w taką zakładkę o nazwie "Użytkownicy" i popatrzeć kto jest aktywny, a kto nie. Sugerowałem się aktywnością na forum, bo po co nam sędzia, który wchodzi na forum jeden raz w miesiącu?
[Obrazek: OP2.png]
Prezes Partii "Odrodzona Prawica"
[Obrazek: podpis1.png]
"Jedziemy po wodzie jak Jezus po jeziorze." - Karol z Unii,
"Do małp się strzela albo ogląda z daleka" - Stanisław Dmowski o Roskohardzie.
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
Byłe pełnione funkcje: I Prezydent Unii Trzech Narodów.
  Odpowiedz
(30-06-2018, 10:06:50)Kaspar Waksman napisał(a):
Poza tym, art. 71 nie mówi o równoważności sądów, a o tym, że w UTNie działają 2 sądy o innych nazwach a nie o tym, że są one sobie równe XD

Owszem, mówi o równoważności sądów. Aż go tutaj przytoczę: 
Art. 71. Najwyższym organem sądowniczym w Unii Trzech Narodów jest Trybunał Sprawiedliwości oraz Najwyższy Sąd Cywilny.

W jaki sposób zarówno TS, jak i NSC mogą być "NAJWYŻSZYM ORGANEM"? 
Przymiotnik najwyższy oznacza coś, co jest ponad inne. A jest on użyty w liczbie pojedynczej sugerującej jedność obu wyżej wymienionych podmiotów. Mało tego, to samo jest w przypadku "organu sądowniczego". Można się uprzeć, że jest to jeden organ - ja jednak przyjmuję taką interpretację, którą wymieniłem w postach wcześniej.

Pańska interpretacja prawna byłaby prawidłowa w przypadku:
Art. 71. Najwyższymi organami sądowniczymi są...

Czyżby kolejny bubel prawny?

(30-06-2018, 10:24:25)Ferdynand Dugosz napisał(a): Gdzie tu powaga, gdy jakaś osoba ciągle się upiera, że musi pilnować porządku poprzez trybunał sprawiedliwości? Nie jest Pan jego sędzią, więc to nie Pana sprawa, by sądzić tu nas.
Wyjaśniłem to powyżej... Ktoś musi pilnować, bo jak widać niektórzy zapominają sobie o niektórych sprawach...

(30-06-2018, 10:26:11)Kaspar Waksman napisał(a):
Cytat:Skąd Pan wie, że nikt nie mógł się tym zająć?
Wystarczy kliknąć w taką zakładkę o nazwie "Użytkownicy" i popatrzeć kto jest aktywny, a kto nie. Sugerowałem się aktywnością na forum, bo po co nam sędzia, który wchodzi na forum jeden raz w miesiącu?

Aha, czyli jednoosobowa jednostka Waksman będzie decydować o wszystkim? No ładnie. A nie pomyślał Pan, że może nie są aktywni przez to, że nie mają co robić? Tłumaczenie denne - bo nadal zostaje sprawa z osobami mogącymi się przekwalifikować...
  Odpowiedz
Cytat:W jaki sposób zarówno TS, jak i NSC mogą być "NAJWYŻSZYM ORGANEM"?
Polecam czytać opisy działów:
TS:
Cytat:Organ władzy sądowniczej który sądzi najwyższe władze państwowe.
NSC:
Cytat:Najwyższy cywilny organ władzy sądowniczej w Unii Trzech Narodów.

Cytat:Aha, czyli jednoosobowa jednostka Waksman będzie decydować o wszystkim?
Nie. Ta "jednoosobowa jednostka" nazywa się "PREZYDENT UTNU", który powołuje sędziów w jednym i w drugim.
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
  Odpowiedz
(30-06-2018, 10:34:27)Kaspar Waksman napisał(a):
Cytat:W jaki sposób zarówno TS, jak i NSC mogą być "NAJWYŻSZYM ORGANEM"?
Polecam czytać opisy działów:
TS:

Cytat:Organ władzy sądowniczej który sądzi najwyższe władze państwowe.
NSC:

Cytat:Najwyższy cywilny organ władzy sądowniczej w Unii Trzech Narodów.

Cytat:Aha, czyli jednoosobowa jednostka Waksman będzie decydować o wszystkim?
Nie. Ta "jednoosobowa jednostka" nazywa się "PREZYDENT UTNU", który powołuje sędziów w jednym i w drugim.

Czyli opisy działów stoją ponad Konstytucją? 
Owszem, powołuje - tylko dlaczego zastosował osobne procedury przy powoływaniu NSC, a inne przy TS?
  Odpowiedz
@Christopher Kononowitz Niech się Pan stawi na Discord to sobie wszystko wytłumaczymy.
[Obrazek: signaturen.png]
  Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
   Zarządca Kościoła Antywirtualnego
"Zrobię wszystko, aby zmniejszyć terytorium UTN" - Ja na temat Winkulii Unijnej.
  Odpowiedz
Cytat:Czyli opisy działów stoją ponad Konstytucją?
Nie, ale wyjaśniają one, do czego dany dział/instytucja jest na podstawie obowiązujących aktów prawnych, a nie czyjegoś widzimisię wyssanego z palca.

Cytat:Owszem, powołuje - tylko dlaczego zastosował osobne procedury przy powoływaniu NSC, a inne przy TS?
Bo przy organizacji konkursu na sędziego NSC było na tyle ludzi bez jakichś ważniejszych funkcji którzy mogliby się zgłosić do takowego konkursu, aniżeli teraz.

(Plus, jest Pan pilnie proszony o stawienie się na państwowego Discorda)
  Odpowiedz
Proszę wszystkich Panów, bez wyjątku, by załatwiać takie sprawy prywatnie. Na prawdę takie kłócenie się o prawo, nawet jeżeli jest sensowne, to jedynie przeszkadza. O takich rzeczach możemy rozmawiać prywatnie, zamiast wywoływać afery na forum, które je zaśmiecają. Potem wynika z tego jedynie tyle, że nas wyzywają od kraju, w którym się na siłę posty robi.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości