Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wojna ważnym elementem państwowości
Tak na prawdę największym problemem tego systemu jest to, że każdy kraj musiałby stworzyć mapę z podziałem na "regiony" i musieliby się znaleźć zapaleńcy, którzy rozpisaliby statystyki do jednostek i przesuwali je. No i musiałby być jakiś wyjątkowy świr, w postaci mistrza gry, który przedstawiałby te ruchy graficznie i losował obrażenia, pogodę oraz informował ich o tym wszystkim. Dlatego właśnie jeżeli już byśmy mówili o automatyzacji, to głównie bym myślał o kalkulatorze do walk. Wklepywałoby się statystyki, modyfikatory i liczebność, a potem kalkulator sam by już losował obrażenia i wypluwał jedynie informacje o stratach. Problem w tym, że do tego dochodzą walki powietrzne, które także wymagałyby obliczeń (ale to też można by zaimplementować do kalkulatora), do tego pilnowanie zaopatrzenia, morale itd. No i fakt, że rozgrywałyby się dziesiątki bitw jednocześnie, które trzeba by było wyliczać (tutaj akurat myślałem o jakimś limicie, po którym walka byłaby rozstrzygana na raz, by nie zawracać wszystkim głowy jakimiś walkami maluczkich oddziałów). Także na wszystko znalazłoby się rozwiązanie, jednak trzeba by je potem jeszcze wdrożyć, wciąż potrzebni by byli zapaleńcy i zaangażowany mistrz gry, no i dopilnowanie, by inne państwa go zaakceptowały, jako standard. Inaczej ten cały wysiłek nie ma sensu.
  Odpowiedz
Naprawdę bardziej ułatwić się tego nie da? Bardzo trudno znaleźć osobę, która podczas każdego konfliktu codziennie robiłaby mapy i obliczenia.

Przyznam, że kiedy powiedział Pan o robieniu map i mistrzu gry to przyszedł mi na myśl Pan Guan Yu z Kugarii ("bóg" wojny i kartograf) i trochę Kaspar Waksman.
[Obrazek: signaturen.png]
  Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
   Zarządca Kościoła Antywirtualnego
"Zrobię wszystko, aby zmniejszyć terytorium UTN" - Ja na temat Winkulii Unijnej.
  Odpowiedz
Nie da się. W Kugarii też codziennie przesuwali jednostki po mapie i nikt nie marudził, że to za dużo. Zresztą z pewnością jest jakiś program, w którym można taką mapę edytować pod kątem obiektów. Do obliczeń, jak mówiłem, można by zaprząc kalkulator, który nawet ja mógłbym zrobić z moją wiedzą programistyczną. Jedyne, co można by uprościć, to morale, lub w ogóle je usunąć.
  Odpowiedz
Tutaj potrzeba opinii z za granicy. Trzeba się zapytać innych co im się najbardziej nie podoba. Te wątki, które wysłał Pan wraz z Panem Lubomirskim-Dostojewskim na temat tego systemu zostały trochę zignorowane.
"Zrobię wszystko, aby zmniejszyć terytorium UTN" - Ja na temat Winkulii Unijnej.
  Odpowiedz
Zostały, bo źle trafiliśmy. W Bialenii i Brodrii zaczął wtedy już zapanowywać marazm, a w Kugarii powstaje tylko wątków dyskusyjnych na raz, że zginął on gdzieś. U nas z kolei po prostu nikt się nie zainteresował na tyle, by przeczytać cały regulamin.
  Odpowiedz
Zostały, bo Kugarzy są ksenofobami (tak przypuszczam), oni po prostu nie chcą (lub boją się tego), aby jakiś obcy człowiek mieszał im w czymś, co już mają.
[Obrazek: OP2.png]
Prezes Partii "Odrodzona Prawica"
[Obrazek: podpis1.png]
"Jedziemy po wodzie jak Jezus po jeziorze." - Karol z Unii,
"Do małp się strzela albo ogląda z daleka" - Stanisław Dmowski o Roskohardzie.
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
Byłe pełnione funkcje: I Prezydent Unii Trzech Narodów.
  Odpowiedz
W takim razie trzeba nadać większy rozgłos i reklamować to do skutku. Polecam Sarmację i Dreamland, nawet najnudniejszy post uzyska tam jakąś odpowiedź.
  Odpowiedz
Nie będę tego reklamował, póki nie zostanie on dopracowany. A nie zostanie dopracowany, jeżeli nikt go nie chce, co wywnioskowałem po odbiorze.
  Odpowiedz
Kugarski system wojenny może by się przyjął. Bardzo mi się podoba i nie jest skomplikowany. Sądzę, że Pan nie chce Waszego systemu upraszać do poziomu Kugarii.
  Odpowiedz
Nie wiem, czy przyjęło by się u nas kupowanie jednostek wojskowych za posty. Niech Pan sobie wyobrazi taki konflikt. Osoby z małą ilością postów, nie mają szans pokonać osób z większą ilością (w naszym przypadku wyglądałoby to komicznie).
[Obrazek: OP2.png]
Prezes Partii "Odrodzona Prawica"
[Obrazek: podpis1.png]
"Jedziemy po wodzie jak Jezus po jeziorze." - Karol z Unii,
"Do małp się strzela albo ogląda z daleka" - Stanisław Dmowski o Roskohardzie.
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
Byłe pełnione funkcje: I Prezydent Unii Trzech Narodów.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości