Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wojna ważnym elementem państwowości
Prawda wojna umacnia poczucię państwowości ale za to często wyniszcza gospodarkę i morale.
Erlich Mentz (~) 

Odpowiedz
Casimir najlepiej wie jak prowadzić wojnę, za to z kim prowadzić już kompletnie nie wie.
[Obrazek: AdU.png]
[Obrazek: signaturen.png]
  Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
   Zarządca Kościoła Antywirtualnego
  "Nawet jeśli nie zgadzasz się z moim poglądami, to pomyśl jak usprawniłbym na tym stanowisku [Marszałka] Parlament." - Moja kampania wyborcza

Odpowiedz
Konflikt z "Umelem" wyglądał tak, a nie inaczej, bo ten kompletnie nie chciał się dostosować. Gdybyśmy prowadzili wojnę z czymś o poważnych siłach, to pokusilibyśmy się o próby znalezienia jakiegoś środowiska, by tą wojnę przeprowadzić (chociaż z Sewybrałem i tak by się nie udało). Umel natomiast miał podobno 25 tysięcy żołnierzy i na dodatek zachowywał się tak, jakby cała nasza armia nie istniała. W takich warunkach nie dało się inaczej tego konfliktu przeprowadzić. Sewybrał to nie jest osoba, z którą można ładnie taką wojnę rozpisać albo sprawiedliwie przeprowadzić. Zwłaszcza, że szkoda było na to czasu, patrząc na rozkład sił.

Opublikowałem z Panem Lubomirskim-Dostojewskim nasz autorski system wojenny, ale nie cieszy się jakimś rozgłosem.
  Odpowiedz
Trzeba to uprościć i rozpropagować. Do stworzenia jednolitego systemu wojennego może pomóc odtworzenie mikronacyjnego ONZ.
  "Nawet jeśli nie zgadzasz się z moim poglądami, to pomyśl jak usprawniłbym na tym stanowisku [Marszałka] Parlament." - Moja kampania wyborcza

Odpowiedz
Zgodzę się z pierwszą częścią - powinniśmy ten system uprościć i rozpropagować we wszystkich państwach mikroświata. To może być rewolucja.
Z drugą częścią natomiast się nie zgodzę. Mikronacje mają to do siebie, że każde państwo chce być niezależne. Nikt nie będzie się słuchał jakiejś organizacji, "bo ona tak mówi to trzeba zrobić". Wystarczy popatrzeć na OPM. Gdyby wszyscy się jej "słuchali", to ta organizacja może by przetrwała do dziś.
[Obrazek: podpis1.png]
"Jedziemy po wodzie jak Jezus po jeziorze." - Karol z Unii,
"Do małp się strzela albo ogląda z daleka" - Stanisław Dmowski o Roskohardzie.
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
Byłe pełnione funkcje: I Prezydent Unii Trzech Narodów.
  Odpowiedz
Łatwo powiedzieć, a już rozwiązań pewnie nie będzie. Jak chcecie to uprościć? Ten system został bardzo uproszczony względem oryginału. Jeżeli wojny mają być przeprowadzane realistycznie, to jedynie można zautomatyzować ten system. A do tego potrzebni są programiści.
  Odpowiedz
Automatyzacja byłaby bardzo ciekawa.

Odpowiedz
Byłaby, owszem, ale ktoś tą automatyzację musi przeprowadzić.
[Obrazek: podpis1.png]
"Jedziemy po wodzie jak Jezus po jeziorze." - Karol z Unii,
"Do małp się strzela albo ogląda z daleka" - Stanisław Dmowski o Roskohardzie.
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
Byłe pełnione funkcje: I Prezydent Unii Trzech Narodów.
  Odpowiedz
Automatyzacja byłaby ciekawa, ale wbijcie sobie do głowy zasadę, że jak chcesz, by coś zostało zrobione, to zrób to sam. Wątpię, by w naszej społeczności znaleźliby się informatycy, którzy stworzyliby jakąś gierkę internetową, a inni nie mają czasu na uczenie się programowania.
  Odpowiedz
Myślę, że najważniejszą częścią wprowadzenia do działania tego systemu jest zachęcenie innych państw do stosowania go.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości