Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wojna ważnym elementem państwowości
Szanowni Obywatele!

Od dawna Pollin ogarniają wojny, lecz paradoksalnie nie są one niczym złym, wręcz przeciwnie! Wojny napędzają aktywność mikronacji i powodują, że nie stają się sezonowcami i nie upadają po długim czasie spadania aktywności. Ale pamiętajmy, że wojny powinny być prowadzone w sposób cywilizowany, tak jak np. w Kugarii. Konflikt "Umelu" i UTN nie był absolutnie wojną cywilizowaną i nie powinniśmy powtarzać takich akcji.

Zauważamy także jak wiele państw upada i powstają nowe. Jednak te agresywne państwa żyją zazwyczaj dłużej. Umel mimo niskiego poziomu merytorycznego żył z wojny. Wojna domowa w Kugarii zwiększyła na stałe aktywność w tym państwie, nie spowodowała sezonowego wzlotu! Wojna to złoty środek na aktywność, który powinien być z rozwagą stosowany. Nie podoba mi się neutralność UTN. Powinniśmy zacząć angażować się w konflikty i podpisywać nowe traktaty uznaniowe.

Pamiętajmy, że funkcjonowanie mikronacji głównie oparte jest na sporach i walce między jednostkami. Walka o tron w Learven, krytyka partii OP i inne spory naszych społeczności nakręca aktywność Unii. Na całym Pollinie konflikty to jedne z najważniejszych elementów działania państwa.

Zachęcam wszystkich do dyskusji na ten temat!
[Obrazek: signaturen.png]
  Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
   Zarządca Kościoła Antywirtualnego
"Zrobię wszystko, aby zmniejszyć terytorium UTN" - Ja na temat Winkulii Unijnej.
  Odpowiedz
Przepraszam, ale z tego co wiem, żadnej walki „fizycznej” o tron nie było, tak więc nie można o niej mówić. Były to tylko próby dokonania zamachu i bunty, w sprawach których przeprowadziliśmy rozmowy pokojowe. Nie mniej jednak, pobudziło to nieco aktywność prowincji.
  Odpowiedz
Owszem, zgadzam się - konflikty napędzają aktywność państw. Ale spójrzmy na to z drugiej strony. Zazwyczaj, gdzie konflikty, tam kłótnie. Bo konflikt jest pewną formą dyskusji pomiędzy niezgadzającymi się ze sobą stronami - taka kulturalna forma. Kłótnia zaś to zazwyczaj wyzywanie się nawzajem (ale to chyba każdy wie). Jakie z tego wnioski? Jeżeli będziemy "prowadzić" takie konflikty jak cywilizowani ludzie (bo panowie z północy twierdzą, żeśmy państwo niecywilizowane), to może nam to wyjść na dobre, jednakże musimy uważać, żeby te konflikty nie przerodziły się w kłótnie bo wtedy, nasza aktywność będzie na poziomie szamba a UTN stanie się prawdziwym rakowiskiem. Jednakże sądzę, że nie powinniśmy wszczynać na tą chwilę żadnych konfliktów. Aktywność Unii nie może się opierać tylko na nich. Powinniśmy (przynajmniej w tej chwili) skupić się bardziej na zbliżających się wyborach parlamentarnych czy prezydenckich.

Co do wojen - jestem całkowicie przeciw. Nie jesteśmy państwem typu "trzeparka aktywności". Oprócz zniszczenia, niosą one niezgodę, której my jesteśmy przeciwnikami i wolimy ją rozwiązywać drogą dyplomacji.
[Obrazek: OP2.png]
Prezes Partii "Odrodzona Prawica"
[Obrazek: podpis1.png]
"Jedziemy po wodzie jak Jezus po jeziorze." - Karol z Unii,
"Do małp się strzela albo ogląda z daleka" - Stanisław Dmowski o Roskohardzie.
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
Byłe pełnione funkcje: I Prezydent Unii Trzech Narodów.
  Odpowiedz
Naturalnie, zgadzam się także z Szanownym Panem Prezydentem w sprawie skutków niesionych przez wojny. Niejednokrotnie publicznie podkreślałem, że to umiejętność prowadzenia dyplomacji wewnętrznej i zewnętrznej, a nie konfliktów, powinna być jednym z głównych czynników tworzących jak najbardziej zdrowe państwo.
[-] Następujący użytkownicy lubią ten post:
  • Kaspar Waksman
  Odpowiedz
(24-06-2018, 09:30:49)Kaspar Waksman napisał(a): Co do wojen - jestem całkowicie przeciw. Nie jesteśmy państwem typu "trzeparka aktywności". Oprócz zniszczenia, niosą one niezgodę, której my jesteśmy przeciwnikami i wolimy ją rozwiązywać drogą dyplomacji.

Znowu Pan mówi za cały UTN. Nie każdy ma takie zdanie jak Pan.
Dyplomacja i kulturalne wojny są ze sobą powiązane, więc nie widzę powodów, dla których branie udziału UTN w konfliktach miałoby mieć negatywne skutki. Proszę zobaczyć w jak cywilizowany sposób wszystko załatwiono w Kugarii: najpierw uczciwie kupują wojsko, toczą wojny, a potem godzą się z wynikiem bitwy i nikt nie krzyczy, że wojna była nielegalna. Niech pan nie uogólnia wszystkiego i nie mówi za cały naród. W Kugarii po podpisaniu pokoju wszystko ucichło.
"Zrobię wszystko, aby zmniejszyć terytorium UTN" - Ja na temat Winkulii Unijnej.
  Odpowiedz
Cytat:Naturalnie, zgadzam się także z Szanownym Panem Prezydentem w sprawie skutków niesionych przez wojny. Niejednokrotnie publicznie podkreślałem, że to umiejętność prowadzenia dyplomacji wewnętrznej i zewnętrznej, a nie konfliktów, powinna być jednym z głównych czynników tworzących jak najbardziej zdrowe państwo.
Dokładnie. Jeżeli pozwolimy konfliktom/kłótniom na przejęcie 100% aktywności w naszym kraju, do prędzej czy później doprowadzi to do jego upadku/rozpadu.

Cytat:Znowu Pan mówi za cały UTN.
Mówię, gdyż znam mniej więcej opinię ludności. Wszyscy (prawie) stawiają na pokój i dyplomację.
"Nie będę działać w kraju, w którym ktoś łapie cię za każde słówko" - sam Kaspar.
  Odpowiedz
A kto tu mówi o 100%? To nie jest debata o stworzeniu mikronacji wojennej.
  Odpowiedz
(24-06-2018, 09:40:39)Kamiljan Harlin Wespucci napisał(a): A kto tu mówi o 100%? To nie jest debata o stworzeniu mikronacji wojennej.

Ja wiem, ale Pan chce wprowadzić konflikty raczej na stałe do UTNu. One powinny wynikać same, nie powinno się ich wywoływać na siłę bo "aktywność mamy niską".
  Odpowiedz
Ja chyba lepiej wiem czego chcę, niż osoba wypowiadająca się za cały naród.
  Odpowiedz
Owszem, to na pewno, jednakże wystarczy spojrzeć na Radę Koronną. Na siłę próbuje Pan wszcząć tam kłótnie, zamiast normalnie, jak cywilizowany człowiek, oddać głos.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości